Zpět

Výstavní podzim

Začátek podzimu se tento rok pro STEMI Global nesl ve znamení výstav a účasti na konferencích.

V září jsme se zúčastnili DLD Tel Aviv Innovation Festivalu v Izraeli, a to díky podpoře Slovak Business Agency. Tato konference je skvělým místem setkání investorů, podnikatelů a technických nadšenců, kteří tak mají prostor poznat nejnovější hi-tech trendy a objevy.

exhibition - STEMI Blog

Pro tým STEMI to byla především skvělá příležitost k utužení našich už existujících vztahů s izraelskými partnery (jako je např. AlephBot - startup z Haify, který je expertem ve zpracování dat souvisejících s akutními stavy pacienta, včetně EKG, tedy v oblasti, na níž spolupracujeme).

Jsme vděčni za mnohé příležitosti k vytvoření nových zajímavých kontaktů a vztahů s potenciálními investory a obchodními partnery, jejichž produkty se rovněž doplňují s tím naším a kde dokážeme využít vzájemnou synergii. Především jsme však vděčni za nové potenciální zákazníky, kteří projevili předběžný zájem o pilotní testování naší komunikační technologie STEMI.

Kromě toho nám však tento pobyt poskytl i prostor k intenzivním úvahám nad další obchodní strategií, protože nás zastupovali CEO, CTO a Business Development Manager, což je pro remote team, jako jsme my, neocenitelné. Kromě toho bylo skvělé vychutnat si např. hummus, datle nebo čerstvě vylisovanou šťávu z granátového jablka – kterou mimochodem určitě doporučujeme vyzkoušet, jestliže se někdy ocitnete v Izraeli.

Na přelomu září a října jsme se potom díky podpoře Innovlab - Startup Center Košice a Slovensko-německé obchodní a průmyslové komory (AHK Slowakei) zúčastnili Start.up! Germany Tour 2019.

exhibition - STEMI Blog

Tato konference je příležitostí pro odvážné podnikatele z celého světa objevovat slibná německá ohniska pro nové startupy, ale i tzv. „old economy“ firmy, protože Bavorsko patří mezi ekonomicky nejúspěšnější regiony Evropy s HDP v hodnotě 701 mld. $.

Během prvních dvou dní jsme navštívili 2 StartUp inkubátory s možností pitchingu, networkingu a příležitostmi setkat se s představiteli AHK a Startupů z Evropy, Afriky a Asie.

Hlavní událostí byl Bits And Pretzels, největší startupový festival v Evropě, který spojuje zakladatele, investory a nadšence startupových systémů. Tento rok se ho zúčastnilo asi 5000 účastníků, kteří mohli čerpat inspiraci od více než 100 řečníků na sedmi pódiích.

exhibition - STEMI Blog

STEMI na tomto festivalu absolvovalo tzv. „connect and network“ akce, jako byly „Matchmaking“ a „Speed Dating“ a vystavovalo ve vlastním stánku s možností prezentovat komunikační technologii STEMI.

1. 11. 2019